برگزاری کارگاه آموزش تهیه و ترسیم نقشه های اجرایی سازه با مصالح بنایی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان خوزستان، دفتر نمایندگی آبادان یکشنبه مورخ 9 بهمن 1401 کارگاه آموزش تهیه و ترسیم نقشه های اجرایی سازه با مصالح بنایی در محل دفتر نمایندگی آبادان برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی با حضور مهندس بختیاری پور مسئول گروه کنترل نقشه و اعضای کنترل سازه و معماری، مهندس شهابی نماینده کارگروه آموزش، نمایندگان دفاتر طراحی و ترسیم کنندگان نقشه های اجرایی به مدت 2.5 ساعت برگزار گردید.

در این کارگاه مهندس بختیاری پور ضمن تشریح ضوابط مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان در خصوص ساختمان های بنایی با کلاف به بیان ایرادات موجود در نقشه های ارسالی به گروه کنترل نقشه پرداختند.

در ادامه کارگاه، اعضای کنترل نقشه و نمایندگاه دفاتر در خصوص رفع ایرادات نقشه ها، نحوه ترسیم صحیح نقشه های معماری و سازه ، اصلاح بعضی از جزئیات موجود در نقشه ها، قرار گیری جزئیات اجرایی جدید در نقشه ها و الزام استفاده از فونت های صحیح و خوانا در نقشه ها هم اندیشی نمودند. لازم به ذکر است موارد مطرح شده در این کارگاه آموزشی مبنای بررسی نقشه های اجرایی توسط اعضای گروه کنترل سازه خواهد بود.

نگار سرکارزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان

ش فوریه 25 , 2023
به نام خداوند زیبایی هاضمن عرض تبریک روز مهندس به تمامی همکاران گرامی، بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی خود را از همکارانی که قبول زحمت کرده و سختی راه را به جان خریدند و با حضور خود در مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان، منت بر ما نهادند […]

معمار برتر

معرفی معمار برتر

در این قسمت ما به معرفی برخی از برترین مهندسین شهر خواهیم پرداخت

دسترسی سریع

مهندسین برتر

مهندس برتر

در این قسمت ما به معرفی برترین مهندسین شهر خواهیم پرداخت