بازدید مدیر نظام مهندسی آبادان و هیات همراه از ساختمان های در حال احداث


مدیر نظام مهندسی آبادان : بازرسی از پروژه های ساختمانی بصورت مستمر انجام خواهد یافت.

محمدرضا صالحی، مدیر سازمان نظام مهندسی خوزستان، دفتر نمایندگی آبادان به همراه هیاتی متشکل از مسئول کمیته کنترل مضاعف و اعضای کمیته تخصصی عمران این دفتر نمایندگی، از تعدادی از ساختمان های در حال احداث شهرستان آبادان بازدید بعمل آوردند.

.
مهندس صالحی هدف از این بازدید را کنترل و بررسی نحوه ساخت و ساز ها در شهر ، جلوگیری از تخلفات ساختمانی درمرحله اجرا و ارزیابی نحوه نظارت ناظرین ساختمانی بمنظور ارتقا سطح کیفی ساختمان سازی در آبادان عنوان کرده و با تاکید بر لزوم کنترل نحوه اجرای ساختمان های در حال احداث اظهار داشت:
با توجه به اینکه یکی از مهمترین وظایف سازمان نظام مهندسی کنترل و نظارت بر نحوه ساختمان سازی می باشد، ارتقا کیفیت ساخت و سازها نظارت بیشتری را می طلبد. به همین منظور در جلسات متعددی که با اعضای کمیته های تخصصی نظام مهندسی و کارشناسان گروه کنترل نقشه و مسئولین کمیته کنترل مضاعف برگزار شده است ، مقرر گردیده تیمی متشکل از مسئول کمیته کنترل مضاعف و کارشناسان عضو کمیته های تخصصی ، ضمن بازدید از روند اجرای پروژه های ساختمانی ، نواقص احتمالی را از طریق سازمان نظام مهندسی به ناظرین ساختمان و شهرداری اعلام کنند.
وی خاطر نشان کرد: این بازدید ها قرار است باحضور مسئول کنترل مضاعف و اعضای کمیته تخصصی عمران بصورت مستمر انجام گیرد و چنانچه نواقص تذکر داده شده به ناظرین ساختمان رفع نشود مراتب از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.


مدیر دفتر نمایندگی آبادان در ادامه گفت : رعایت مباحث 22 گانه مقررات ملی ساختمان برای تمام دست اندرکاران این صنعت، اعم از مهندسین طراح ، سازندگان و مجریان ساختمان و مهندسین ناظر ضروری است.

با توجه به اینکه وظیفه و مسئولیت نظارت بر اجرای این مقررات برعهده ناظرین ساختمانی می باشد، مهندسان ناظر موظفند طرح تایید شده از سوی طراحان و بازبینی شده توسط گروه های کنترل نقشه رانظارت کنند تا ساختمان بدون کوچکترین کم و کاستی طبق مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرداری ساخته شود.
محمدرضا صالحی درخصوص عدم تمکین مجریان و مالکین مبنی بر تذکرات ناظرین ساختمانی بیان داشت: سازمان نظام مهندسی با تمام ظرفیت های خود از ناظرین ساختمانی و تمامی اعضا حمایت کرده و هرگونه گزارش تخلف ساختمانی خصوصا گزارشات توقف کار که از طریق ناظرین به این سازمان ارسال شود را با جدیت پیگیری و پشتیبانی خواهد کرد.

.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با برنامه های تدوین شده در نظام مهندسی آبادان با همت اعضای کمیته ها و گروههای تخصصی و کلیه اعضای دفتر نمایندگی آبادان در آینده شاهد بهبود وضعیت ساختمان سازی در این شهر باشیم.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خوزستان، دفتر نمایندگی آبادان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اولین جلسه آموزش نحوه محاسبات و ترسیم نقشه سازه های سنتی برگزار شد

س فوریه 2 , 2021
اولین جلسه آموزش نکات مربوط به ترسیم نقشه سازه های سنتی در نظام مهندسی آبادان برگزار شد. در این کارگاه آموزشی که با همکاری اعضای کمیته تخصصی عمران دفتر نمایندگی آبادان و با حضور نمایندگان دفاتر طراحی این شهرستان برگزار شده بود، نکاتی در خصوص نحوه محاسبات و ترسیم نقشه […]

You May Like

معمار برتر

معرفی معمار برتر

در این قسمت ما به معرفی برخی از برترین مهندسین شهر خواهیم پرداخت

دسترسی سریع

مهندسین برتر

مهندس برتر

در این قسمت ما به معرفی برترین مهندسین شهر خواهیم پرداخت